Velká Británie
Péčí o válečné hroby je ve Velké Británii pověřena tzv. Komise Britského společenství národů pro válečné hroby (Commonwealth War Graves Commission) (dále jen „Komise“). Byla zřízena v roce 1917 královskou Chartou jako stálá organizace, jejímiž členy jsou zástupci vlád, které Komisi proporcionálně platí (tj. VB, Austrálie, Kanada, Indie, Nový Zéland a JAR), či jinak přispívají (další státy např. zdarma pečují o hroby na svém území) a jiné významné osobnosti (zástupci ozbrojených sil, Parlamentu, vojenští historikové atd.). Komise se stará o hroby ve Velké Británii a v dalších cca 150 státech. V zahraničí je její pozice založena mezinárodními smlouvami. Ve Velké Británii je právní úprava velice roztříštěná. Válečný hrob je definován jako hrob obsahující válečnou oběť nebo jiný hrob, za který je odpovědná Komise. Péči provádí buď vlastní personál Komise (včetně inspektorů), či jiné osoby na základě dohody s Komisí (soukromé firmy, vlastník hřbitova, místní vláda, církev).
Další informace zde: https://www.cwgc.org/
Tým Joint Casualty and Compassionate Center Commemorations, tzv. „Váleční detektivové“, který je součástí britského Ministerstva obrany a sídlí v Imjin Barracks v Gloucesteru, zodpovídá za řízení identifikace lidských pozůstatků britských obětí, které padly především během první a druhé světové války. Kromě toho tým vyhodnocuje nové důkazy týkající se možné identifikace jednotlivce pohřbeného s označením „neznámý“ a spravují zákon o ochraně vojenských pozůstatků z roku 1986. Váleční detektivové zodpovídají za zkoumání vojenských a historických záznamů, které napomáhají potvrdit identitu oběti tam, kde je to možné.
Další informace zde: https://www.gov.uk/guidance/mod-war-detectives-the-joint-casualty-and-compassionate-centre-commemorations-team-who-we-are